Pojištění záruk se na evropském trhu stává stále více žádanějším, společnost Euler Hermes tento produkt nově nabízí i v ČR

27.11.2017

106535835_1200x1600px__72dpi.jpg
Zájem investorů o smluvní pojištění záruk v Evropě každoročně stoupá, to potvrzují i aktuální statistiky společnosti Euler Hermes. Z nich vyplývá, že od roku 2015 se počet uzavřených smluv pojištění záruk navýšil o téměř 25 %. Na rostoucí poptávku společnost Euler Hermes reaguje rozšířením nabídky tohoto atraktivního produktu i v dalších regionech. Nyní tak mohou pojištění záruk u Euler Hermes využít také společnosti v České republice.

Garance nebo záruční listiny bývají vyžadovány investorem pro různě velké společnosti v různých odvětvích – často například ve stavebnictví, strojírenství apod. Obvykle se jedná o nutnou podmínku, kterou společnosti musejí splnit, aby se mohly úspěšně ucházet o zakázku u investora ve výběrovém řízení.

„Pojištění záruk u společnosti Euler Hermes přináší klientům několik klíčových výhod. Síla a kvalita záruky je vždy posuzována podle kvality ručitele a to je naše první významná výhoda. Společnost Euler Hermes má velice silný rating AA- od světové agentury S&P a jako jediná na trhu je schopena nabídnout záruky s takto vysokým ratingem, které dávají každému investorovi žádanou stabilitu a jistotuDruhou výhodou naší společnosti je široká mezinárodní síť 55 poboček a partnerů na pěti kontinentech, která umožňuje našim klientům rychlé vystavení záruk po celém světě. 

Vystavení záruk v zahraničí je zpoplatněné jen jednou v domovské zemi, takže nedochází k účtování pojistného za jednu záruku v obou zemích. Třetí klíčovou výhodou je, že nepožadujeme pro vystavení záruky žádná zajištění jako některé jiné finanční ústavy, ale pracujeme pouze na základě bonity našeho klienta. Klient tedy nemusí vázat svá aktiva jako zajištění proti záruce a může je například použít pro bankovní financování. Mezi další výhody patří například také možnost komunikace a správa portfolia přes naši webovou aplikaci Online Bonding, které zrychluje a zpříjemňuje celou oblast administrace záruk“ vysvětluje pan Miroslav Ingeduld, jednatel společnosti Euler Hermes Services Česká republika. 

V současné době poskytuje společnost Euler Hermes tyto typy záruk: za nabídku, za správné provedení díla, za akontaci, za kvalitu díla, za zádržné, záruky za clo a spotřební daň. V případě potřeby klienta je možné poskytnout i další typy záruk jako řešení na zakázku (alternativa bankovní záruky). 

Důležitou podmínkou pro úspěšné uzavření smluvního pojištění záruk u společnosti Euler Hermes je finanční a obchodní bonita klienta, do které vkládá společnost poskytnutím záruky bez zajištění velkou důvěru. Mělo by se tedy jednat o společnost ziskovou bez velké zadluženosti s minimálním obratem zhruba 300 mil. CZK. Další podmínkou je pak uzavření záruční pojistné smlouvy. Pro vystavení záruky společnost nepožaduje žádné jiné zajištění (alternativní zdroj financování). 

Skupina Euler Hermes má s produktem pojištění záruk mnohaletou zkušenost. Sesterská organizace v Německu oslavila v letošním roce dokonce již 100 let působení v oblasti vystavování pojistných záruk. 

„Díky našemu vynikajícímu týmu odborníků a mezinárodnímu dosahu skupiny Allianz, které jsme součástí, můžeme našim klientům v oblasti poskytování pojistných záruk nabídnout velmi profe-sionální zázemí a zkušenosti,“ říká pan Miroslav Ingeduld. 

V zahraničí byla zárukami skupiny Euler Hermes pojištěna řada velkých projektů – například výroba zaoceánské výletní lodi AIDAbell Cruise liner pro 2050 cestujících v Německu, výroba automobilové výrobní linky na Slovensku, stavba a údržba dálnice S17 v Polsku nebo stavba tunelu Matinkylä- Espoonlahti ve Finsku.