Základní výhody

 

 

Až 40 % firemního majetku představují pohledávky – vydané a dosud nezaplacené faktury. Pokud je odběratel neuhradí, může se firma dostat do velkých těžkostí. Přitom mnoho odběratelů neplatí proto, že se sami dostali do druhotné platební neschopnosti. Lze se účinně bránit?


Většinu nezaplacených faktur mají na svědomí dobré firmy​.
Úvěrové pojištění umí více než jen zajistit, aby byly Vaše faktury uhrazeny. Může pomoci Vašemu podniku uspět díky následujícím výhodám:

BEZPEČNĚJŠÍ RŮST PODNIKU


Úvěrové pojištění Vám dává širší možnosti rozšířit Vaše podnikání na nových i stávajících trzích. Umožňuje Vám také obchodovat za podmínek otevřeného účtu, který může být hlavní konkurenční výhodou, zejména pro vývozce.

UMÍME ODHADNOUT VAŠEHO ODBĚRATELE


Naše znalosti Vám pomáhají vybrat si ty správné odběratele a přijímat ta nejlepší rozhodnutí týkající se Vaší obchodní činnosti. Poskytneme Vám veškeré potřebné informace o Vašich stávajících i potencionálních odběratelích a situaci na Vašem trhu, které umožní spolehlivý růst Vaši společnosti. Naše databáze informací o odběratelích v celosvětovém měřítku obsahuje více než 60 milionů subjektů a je tak hodnotnou podporou pro Vaši správu pohledávek a řízení rizik.

OPTIMALIZOVANÉ ŘÍZENÍ RIZIK


S naší pojistnou smlouvou získáte podrobné informace o platební morálce Vaších odběratelů a tak i lepší kontrolu nad cash-flow Vaši společnosti kterou tak můžete chránit před ztrátami vyplývajícími z nedobytných pohledávek. Pojistnou smlouvou tak minimalizujete své riziko při vstupu na nové nebo rozvíjející trhy. Úvěrové pojištění Vám rovněž dává jistotu, že Vaše faktury budou uhrazeny, i když Váš odběratel nebude schopen dostát svým závazkům, což je zásadní pro ochranu Vašich peněžních toků.

VÝHODNĚJŠÍ MOŽNOSTI PŮJČEK A FINANCOVÁNÍ


Pojistná smlouva umožní Vaši společnosti získat lepší podmínky pro financování. V některých případech může být uzavření smlouvy o úvěrovém pojištění podmínkou Vaši banky nebo věřitele pro získaní takového financování nebo půjčky.​

*Insolvenční rejstřík společnosti Euler Hermes
​​